czwartek, 13 kwietnia 2017

#15
Czasami zastanawiam się, jakie byłoby moje ostatnie życzenie na łożu śmierci. Czy poprosiłbym o włożenie do trumny mojej ulubionej czerwonej opaski czy raczej wolałbym zrobić sobie piękną, ostatnią, mocno przypałową focię? Cóż, w obliczu tego, co wydarzy się za kilka chwil, myślę, że chciałbym po prostu napisać list do ludzi, którzy żyją według tej samej filozofii, co ja - powiedziałbym im, żeby trzymali się XD i nie przejmowali się swoją innością, albowiem i tak wszyscy umrzemy.
A ja pewnie zrobię to prędzej niż później.
Bo wiecie, mój plan pogodzenia się z kumplami był - według mnie - genialny. Ale zaczynam wątpić, czy ziomki będą sądzić tak samo jak ja. Rzadko kiedy doceniają mój geniusz. Zdecydowanie, słuchając moich pomysłów, wolą przewracać oczami, śmiać się ironicznie lub wyzywać mnie od bezmózgich cweli.
- Richie, będzie dobrze. - Wellinga, zauważywszy moje wahanie, poklepał mnie po plecach, po czym sam wziął głęboki oddech i jako pierwszy wszedł do pokoju Wanka i Seva. Nie pozostało mi nic innego niż pójść w jego ślady. Dam radę!
- Wy tu po co? - Przywitał nas turbomiło Andreas. Siedział  na łóżku już przebrany w  piżamkę w dinozaury i czesał włosy swoją nową tangle teezer, którą ostatnio kupił od Kubackiego.
Po drugiej stronie pokoju Sev uniósł wzrok z nad czasopisma, które właśnie czytał. Pewnie też nie był zadowolony z naszych odwiedzin.
Nabrałem powietrza w płuca.
- Przebaczam wam. - Oświadczyłem dobitnie.
- Ty nam przebaczasz? - Zaperzył się Wank.
- Tak. Przebaczam wam to, że zbłądziliście i naraziliście naszą przyjaźń na szwank.
Andi Senior i Severin wpatrywali się we mnie jak Domen w podręcznik od pszyrki, a ich oczy przypominały spodki. Pięknie, czy znowu powiedziałem coś nie tak?
- Richard, co ty znowu wymyśliłeś? - Westchnął z irytacją Freund, po czym odłożył na nocną szafkę gazetę i całkowicie skupił się na mojej osobie.
- Zrozumiałem, że każdy ma prawo popełniać błędy, a że wy korzystacie z tego prawa częściej... To nic. Wybaczam wam. Nie lubię się z wami kłócić i chcę, żebyście znowu byli moimi przyjaciółmi. A na znak mojej sympatii do was przygotowałem niespodziankę...
I wtedy - z idealnym wyczuciem czasu - Conchita zapukała do drzwi. Welli jej otworzył, a Andreasowi i Severinowi kopary opadły z wrażenia. I kto tu jest królem niespodzianek, co?
- Słyszałam, że ktoś tu chce mnie poznać. - Zaświergotała słodko piosenkarka, po czym weszła do pokoju, roztaczając wokół siebie aurę zajebistości i sławy. - Wasz milusi kolega i ten przeuroczy chłopiec zdradzili mi, że jesteście moimi fanami. Mam nadzieję, że nie macie im tego za złe. I że nie przeszkadza wam to, że wybrałam tak późną porę na odwiedziny. - Uśmiechnęła się iście hollywoodzko.
Chłopcy przez chwilę gapili się na nią jak Daniel Andre Tande w swoje kombinezony, po czym zerwali się na równe nogi z entuzjastycznymi zapewnieniami, że Conchita jest bardzo miłym gościem i że cieszą ich jej odwiedziny. Wank zrzucił z krzesła swoje brudne majtasy, po czym zaproponował, by Austriaczka sobie chwilę spoczęła, natomiast Sevi podał jej szklankę wody oraz otworzył paczkę mannerów z limitowej edycji, którą przechowywał na jakąś szczególnie ważną chwilę. Widocznie spotkanie kobiety z brodą zajmuje bardzo wysokie miejsce na freundowej liście szalenie doniosłych chwil, które Rudy zapamięta do końca życia.
- Wiecie. - Zaczęła Conchita, krzyżując nogi. - Doszły mnie plotki, że wasza drużyna przeżywa kryzys. - Piosenkarka cmoknęła z niezadowoleniem. - Nie wiem, czy ja, jako Austriaczka, mogę wam pomagać, ale cóż, jestem ponad wszelkimi podziałami. I chciałam wam tylko powiedzieć, że szkoda życia na bezsensowne kłótnie. Więc przytulcie się, dajcie sobie buzi, cokolwiek i miłujcie się. Okej?
- Noo... - Severin zamyślił się. - W sumie to masz rację. Zresztą zaczyna ciążyć mi ta kłótnia z Richardem.
Wiedziałem, że Sev nie da rady długo się na mnie złościć. W końcu musiał zauważyć dziurę, jaka została w jego życiu po mojej jakże wiele wnoszącej obecności.
- A mi się nudzi, gdy tylko Seva mogę przytulać. - Wyznał szczerze Wank. - Richie, Welli... Zgoda?
Przyznaję, wzruszenie wzięło górę i dlatego w odpowiedzi po prostu rzuciłem się w wankowe ramiona. To samo zrobili Wellinga i Severin, dzięki czemu Andreas Senior cieszył się jak Walter na jury meeting. Wiecie, grupowe przytulasy to coś, co Wanki lubią najbardziej.
- Bajecznie! - Zaklaskała żywo Conchita, po czym opuszkiem palca starła z kącika oka łzę wzruszenia. - Piękny moment!
- Conchito... - Zaczął poważnie Andreas Senior. - Czy podpiszesz mi się na mojej masce do włosów?
- A potem zrobisz sobie z nami zdjęcie? I możemy nawet - Severin posłał mi znaczące spojrzenie - zrobić miny na króla XD. - dodał litościwie. Wiedziałem, ile to go kosztowało, dlatego posłałem mu szeroki uśmiech, w środku ciesząc się jak małe dziecko. Teraz ta chwila była i dla mnie tak szczególna, że mógłbym z tej okazji otworzyć flaszkę wódki, którą dostałem od polskich wyznawców mojej religii.
- Oczywiście. - Zgodziła się Conchita, po czym trzasnęła autograf na ulubionym kosmetyku Wanka i strzeliła sobie z nami zdjęcie.
Tylko dlaczego musiała objąć mnie do tej foty? Czułem się naprawdę nieswojo.
- Nie spinaj się tak. - Szepnęła mi na ucho, na co momentalnie się zaczerwieniłem. Piosenkarka zaśmiała się głośno, po czym pogłaskała mnie po głowie. - Słodziutki, tylko sobie z ciebie żartuję.
Przewróciłem oczami. Mam nadzieję, że moi frajerzy są świadomi tego, jak bardzo się dla nich poświęcam.
- Grüß Gott, niemieckie mordki!!!
Wszyscy byliśmy zaskoczeni, gdy do pokoju wpadł roześmiany Stefan Kraft. Austriak po kolei nas do siebie przytulał (co spodobało się tylko Wankowi), choć miał delikatne problemy z koordynacją i śmierdział jak gorzelnia.
- O, nasze dobro narodowe! - Conchita została przytulona dwa razy mocniej (co zasmuciło Wanka, gdyż jeśli chodzi o przytulasy, Andi jest strasznie zazdrosny). Kraft nabrał powietrza w płuca, po czym zaczął śpiewać Rise like a phoenix, co pewnie usłyszał cały hotel i co spowodowało, że wszystkie okna w budynku powypadały z ram. Dzięki temu pewnie też znalazł Stefana Hayböck, który chwilę po refrenie wszedł do naszego pokoju ze wstydem wypisanym na twarzy.
- Przepraszam was za niego, trochę za bardzo się odstresowywał przed jutrem. - Tłumaczył swojego psiapsie Michael. - Nie wiem, co mu wpadło do głowy.
- Każdy musi kiedyś przejść przez etap bycia Harri'm Olli'm. Nie przejmuj się, to mu minie. - Pocieszył Austriaka Wellinga, aczkolwiek Michael nie wyglądał na przekonanego. Blondyn złapał swego kompana za fraki i razem wyszli nawet się nie żegnając.
Cóż, to było dziwne.
Ale jak już ostatnio wspominałem, Austria jest powalonym krajem, a jej mieszkańcy nie mają równo pod sufitem. Co widać na załączonym obrazku.
- Też będę się zbierać. Cudownie było was poznać. I nie kłóćcie się już. - Conchita uśmiechnęła się szeroko, po czym zaczęła nas po kolei przytulać na pożegnanie. - Ciao, cukiereczku. - Objąwszy mnie, ucałowała mój policzek, po czym jeszcze dodatkowo puściła do mnie oczko.
A ja tylko stałem jak skamieniały, nie wiedząc jak się zachować. Czułem jak rumieńce wpełzają mi na policzki, a za plecami słyszałem jak kumple powstrzymują śmiech.
- Bye! - Wurst pomachała nam jeszcze, po czym wyszła z pokoju. Kiedy tylko zamknęły się za nią drzwi, chłopcy wybuchli głośnym rechotem.
- Cukiereczku! Ty słodziaku! Ajajajjajaj!

XDXDXD

Życie powoli wracało na odpowiednie tory. Miałem z kim rozmawiać nawet na dziwne tematy, Wank znowu mnie przytulał, nawet trener zauważył, że ma o jednego podopiecznego więcej. Tylko Wellinga każdego ranka i każdego wieczoru stawał przed lustrem i przez dobre pół godziny przyglądnął się sobie w lustrze, czujnie wypatrując na swojej twarzy pierwszych oznak dojrzewania. Bałem się tego, co wymyśli tym razem. Był już Welli-buntownik i Welli-filozof. Co będzie następne? Welli-narcyz? Welli-blogerka urodowa?
- Chciałbym już stąd wyjechać. - Rzekł smutnym tonem Andreas Junior, opadając na swoje łóżko.
Zaśmiałem się.
- Czyżby recepcjonistka ci się narzucała?
Wellinga westchnął głośno.
- Niestety miałeś rację. Podobam się kobietom. Ale wiem, że one chcą tylko mojej cnoty. - Ból w jego głosie sprawiał, że aż zrobiło mi się żal tego dzieciaka. - Ottilie nie rozumie poezji w ten sam sposób, co ja. Ona nie chce ze mną interpretować wierszy Schillera ani dyskutować na temat "Iliady". Ona chce... cóż, chce czegoś innego. - Andi ponownie westchnął. - To była najgorsza randka świata.
- Wiesz, na ogół na randkach nie odrabia się zadań z niemieckiego i nie pisze się rozprawek. Kiedyś to zrozumiesz, mój malutki. - Powiedziałem ojcowskim tonem, kiwając przy tym głową w ten ojcowski sposób. Teraz przeraziłem samego siebie. Poważnie, czy dłuższe przebywanie z Wellingą uruchomiło mój instynkt rodzicielski? Jestem za młody na dzieci. Zresztą mając potomka, moje notowania na matrymonialnej giełdzie stanowczą spadną i wszystko, co mi zostanie to niewinne flirty w parku z młodymi matkami, które będę zachwycone facetem samotnie opiekującym się swoim dzieckiem i zabierającym je na spacery.
- Jejku, Richie, gdzie znowu odpłynąłeś? - Wellinga rzucił w moją stronę poduszką. - Czasami naprawdę cię nie rozumiem.
- Wielkich myślicieli nikt nie rozumie za ich życia. - Skwitowałem. - Idę się przewietrzyć. - Ubrałem kurtkę, buty i czapkę, po czym wyszedłem z pokoju i skierowałem swoje kroki ku windzie. Chciałem pobyć przez chwilę sam i pozbyć się z głowy głupich myśli. Doprawdy nie wiem, co ostatnio się ze mną dzieje, ale nie jest to nic przyjemnego. Czuję się jak sentymentalna buła, jakbym był jakimś rozmemłanym typem, a przecież nie ma nikogo gorszego od rozmemłanego typa. Facet musi mieć charakter, musi czymś się odznaczać, wyróżniać się z całej masy rozmemłanych typów.
Czy ja tracę swoje wewnętrzne XD?
Czy ja zaczynam odczuwać normalne potrzeby zwykłych ludzi takie jak rodzicielstwo? Czy to pora się ustatkować?
Nigdy nie przypuszczałem, że takie myśli przejdą kiedykolwiek przez moją głowę. Koniec świata jest już blisko.
- O nie. - Gdy wszedłem do windy, ciche syknięcie przywołało mnie do rzeczywistości. W kabinie znajdowała się młoda kobieta, która najwidoczniej nie była zadowolona z mojego towarzystwa. Dlaczego? Pewnie miała nierówno pod sufitem. Nie widzę innego powodu, przecież jestem wspaniałym kompanem. A poza tym kontemplacja nad moją urodziwą twarzą to idealny sposób na zabicie czasu podczas takiej podróży windą.
Hmm. Uniosłem nieznacznie brwi, przyglądając się dziewczynie. Miała krótkie, czarne włosy i jasną cerę, na której widocznie odznaczało się kilka uroczych piegów. Błysk gniewu w jej szarych oczach wydawał się natomiast być znajomy i byłem niemalże pewien, że już kiedyś ktoś patrzył się na mnie w identyczny sposób. Tylko w jakiej sytuacji?
Zaraz. Czy to... niemożliwe!
- Już cię kiedyś wkurzyłem, prawda? - Zapytałem prosto z mostu, na co brunetka parsknęła ostentacyjnie, po czym wywróciła oczami. Cóż, była bardzo wkurzona.
A z wkurwem było jej wyjątkowo do twarzy.
Aż mi serce mocniej zabiło.
- Bawiąc się w żigolaka, prawie złamałeś mi rękę. W Bischo. Po finale TCS-u.
- Aaa, to ty. Cześć. - Wyszczerzyłem zęby, niemal od razu besztając się w myślach za swoją infantylną odpowiedź. Musiałem zabrzmieć jakbym faktycznie był pewnym siebie, zimnym dupkiem łamiącym kobietom serca.
W tym przypadku kości.
- Jak ramię? - Zagadnąłem, przybierając zatroskany wyraz twarzy i próbując zmyć niekorzystne pierwsze wrażenie.
W odpowiedzi brunetka, jak można było się spodziewać, prychnęła.
- W porządku.
- Cieszę się.
Dialog życia. Ciekawe, czy za każdym razem będzie mi odpowiadać z tak potężną dawką gniewu. W końcu przecież nic takiego jej nie zrobiłem, prawda?
A może jednak?
- Słuchaj, wcale nie chciałem się wtedy z tobą przespać. - Rzekłem dość nieporadnym tonem. Nie wiem czemu, ale jakaś część mnie pragnęła, by kobieta mnie, cóż, polubiła. - Nie chodzi o to, że jesteś nieatrakcyjna, bo jesteś piękna, ale wtedy Apoloniusz Tajner kazał mi poderwać inną dziewczynę, tylko stchórzyłem i uciekłem, i wtedy na ciebie wpadłem, a Apollo zaczął wygadywać jakieś bzdury. Ale ja taki nie jestem. W sensie nie wyrywam na imprezach lasek, nie zaciągam ich do łóżek, nie wykorzystuję ich. Nie wiem, co mi wtedy odbiło. Wirklich. Chwilowe zaćmienie mózgu.
Dziewczyna patrzyła na mnie z uniesionymi brwiami, z trudem próbując nie parsknąć śmiechem.
- Po pierwsze, nie pogrążaj się. Po drugie, chyba cały czas masz zaćmiony mózg.
Chciałem coś odpowiedzieć, ale nie potrafiłem znaleźć żadnych odpowiednich słów. I gdy tak stałem z otwartymi ustami, przeszukując w duchu swój ogromny zasób słów, winda się zatrzymała, coś piknęło i drzwi się otworzyły, a brunetka wyszła z kabiny. Poszedłem za nią, bo przecież nie mogłem znowu pozwolić jej odejść. Najchętniej spędziłbym z nią już wieczność, razem wychowując piątkę dzieci i prowadząc Ferienhaus Freitag.
Kurde, co?
CO?
Mózgu, hamuj piętą.
Słowo daję, przedawkowałem Welingę.
- Hej, ale powiesz mi chociaż jak masz na imię?
Brunetka odwróciła się w moją stronę i raczej nie była zadowolona z tego, że przyczepiłem się do niej jak rzep psiego ogona. Cóż, może jeszcze nie poczuła tego dzikiego szczebiotania motyli w brzuchu, ale jestem pewien, że to tylko kwestia czasu.
- Ale dasz mi święty spokój?
Pokiwałem gorliwie głową, krzyżując za plecami palce. Chyba ją pogięło, jeśli myśli, że jej odpuszczę. Przecież jest dziesięć na dziesięć!
- Ines. - Podała mi rękę, którą ochoczo uścisnąłem.
Jejku, co to za dreszcz?
- Richard.
- Miło. A teraz pozwól, że pójdę trochę popracować. - Ines kiwnęła głową w stronę grupy austriackich skoczków tłoczących się na korytarzu.
Ze zdziwieniem uniosłem brwi.
- Pracujesz w austriackim sztabie?
- Genau. Jestem asystentką Kuttina.
Och, więc sprawa jej okropnego akcentu się rozwiązała.
- Więc jesteś...
- Austriaczką? Tak. - Ines wywróciła oczami. - Cześć. - Posłała mi ironiczny uśmiech, odwróciła się na pięcie i podeszła do skoczków.
A ja poczułem się, jak przekuty balon. Kiedy wreszcie spotykam kobietę, która mogłaby zawrócić mi w głowie, ona okazuje się być Austriaczką. Wunderbar. Pamiętacie, co pomyślałem, gdy tylko wszedłem do windy? Tak, że brunetka najpewniej ma nierówno pod sufitem. Co tylko potwierdza moją teorię dotyczącą ludzi z Austrii.
A ja bardzo bym nie chciał polubić kogoś tak pochrzanionego.
Słyszysz, serce, możesz przestać bić tak szybko.


XDXDXDXDXD

Po pierwsze gratuluję tym, którzy nie wystraszyli się Riczów z nagłówka i w pośpiechu nie wyłączyli przeglądarki albo nie wyrzucili komputera za okno, tylko dzielnie przewinęli dalej i przeczytali rozdział. Twardziele z Was!
Po drugie życzę Wam mile i spokojnie spędzonych świąt, żeby zajączek był hojny, zdrówko dopisywało, uśmiech nie schodził z twarzy, a cierpliwości zawsze było sporo. Żebyście śladem Ricza potrafiły czerpać radość z prawie każdej życiowej sytuacji - nawet jeśli przyrżniecie o coś głową. Bądźcie urocze jak Wellinga, miejcie zdrowe włosy jak Wank, czasem dajcie się ponieść szaleństwu tak jak Sevi kadarce. KC bardzo!
No i oczywiście niech XD będzie z Wami!
Wesołych Świąt!


5 komentarzy:

 1. Przestrarszyć się Ricza? Nigdy! Co najwyżej może mi się śnić po nocach ale cóż są rzeczy warte poświęceń! Poza tym te foty oddają duszę Ricza w 100% XD i do przodu!
  Rozmyślania Ricza nad życiem i śmiercią doprawdy są imponujące. W ogóle niby to Welli zmiennym osobnikiem jest a tu Piatek wcale nie gorszy. Co rozdział pokazuje nam nową stronę. Był Ricz papież...Ricz alvaro...dzisiaj jak się okazuje mamy Richarda filozofa rozmyślającego o prawach wyższych takich jak kres życia oraz wzniosłych takich jak małżeństwo czy rodzicielstwo.
  Naprawdę podziwiam Ricza, jego plan był prawie genialny. Prawie gdyż nieco spaliła go główna bohaterka. Nie żebym się spodziewała czegoś więcej po reprezentantce kraju który wydał na świat takiego Stefana Krafta. I wiesz co, to nie fair że tu jest więcej krasnala niż poczciwego Michiego( ten epizod się nie liczy XD) ja wiem, że chłopak prawy i rozsądny nie za bardzo pasuje do tej zgrai ale byłby przeze mnie mile widziany. Równoważyłby wpływy pomiotu o niejasnych korzeniach.
  Wracając do Ricza i jego "przebaczam wam" to od razu na myśl przywiodło mi władcę stojącego nad niegodnymi poddanymi: Przebaczam wam, znajcie łaskę pana. Bije z nich taka majestatyczna wyniosłość. Ja domyślam sie, że jak ktoś już raz poczuł władzę, będąc papieżem XD to czuje się wyżej w hierarchii. Całe szczęście że połączył to w pakiecie z Conchitą bo inaczej wróżyłabym fiasko całej operacji. A tak to na szczęście się pogodzili. Nie muszę chyba wspominać o Wankim i jego masce do włosów, lepiej to przemilczę XD
  Za to rozmowy Ricza i Wellingi to mistrzostwo świata! Obydwaj rozmyślają nad rzeczami często przekraczającymi ich obecne możliwości intelektualne i potem wychodzą z tego misz masz intrygujące historie. Welli i jego smutek z powodu powodzenia u kobiet? Serio Ricz? Nie możesz walnąć młodemu jakichś bardziej praktycznych rekolekcji?! Dobra wiem, nie mógłby. Szczególnie biorąc pod uwagę jego doświadczenie w kontaktach z kobietami. Tak sobie myślę, że Ines jakby wiedziała o Riczowych planach stanięcia przed ołtarzem i perspektywie pięciorga dzieci to nie zdradziłaby mu nawet swojego imienia. Swoją drogą jak to się człowiek potrafi zmienić o 180*. Tylko i aż wystarczy odpowiednia kobieta. Tylko czy w jego przypadku odpowiednia? Czas pokaże, to że jego mózg stara się wyprzeć to ze świadomości ze względu na pochodzenie nic tu nie zmienia. O czym zapewne przekona się niedługo. Gdy dotrze do niego, że żadna nawet najwyższa władza nie zapanuje nad sercem i uczuciami. Nawet najsilniejsze nienawiść czy wrogość prędzej czy później pęka panie Freitag XD Co do lubienie kogoś pochrzanionego to trafił swój na swego, dobraliby się idealnie.
  No i podsumowując wracamy do punktu wyjścia, mianowicie Austrii. Kraju nierozerwalnie związanego z Niemcami, nie tylko poprzez język i wydania pewnego niedużego pana z koncepcją imperialistyczną. Coś to dawne imperium Habsburgów ma do tych krasnali co nie? A jak już jesteśmy przy historii to owy pan z wąsikiem całkiem nie tak dawno dokonał udanego anschlussu wszystko więc przed Riczem XD( nie żebym sugerowała czy radziła mu coś ale uroku ma na pewno więcej i dołeczki też ma niczego sobie XD)Także czekam na rozwinięcie sytuacji XD
  I dziękuję za życznia, oby się wszystkie spełniły :3 Niestety wpadam spóźniona spomiędzy jednego samouczka z matmy a drugiego ale też Ci pożyczę :D Żebyś na dłuugo zachowała świąteczną atmosferę, a jedzonko niech zniknie z prędkością Wankiego na progu XD duuuuużo weny i pomysłów na psycholi oraz na coś nowiuśkiego :D I w ogóle najlepszego :*/Isia

  OdpowiedzUsuń
 2. Niech będzie pochwalone xD

  Ja Ci powiem,że martwisz się zupełnie niepotrzebnie, że któryś rozdział będzie mniej śmieszny. Bo do totalnego ataku głupawki wystarczy, że to stworzyłaś, że genialnie weszłaś w ten mały łebek i konsekwentnie ciągniesz nastrój patologii. Co nie zmienia faktu, iż ten odcinek wcale nie był słabszy. Był kolejną, wielką doktryną xDeizmu. Jak się odmóżdzać to tylko w towarzystwie Ricza.

  Wellinga go nauczył wyznawać minimalizm, że tylko jedno życzenie planuje mieć na łożu śmierci? Przecież może spisać cały testament, nazywając go 'mein xD' (chyba, że poprawna forma brzmi 'meine xD?). Choć nie wiem czy wyznawcy włożyliby mu jego papieską opaskę do grobu. Przecież to tak wielka relikwia, że powinna zostać wśród żywych, a nie zniknąć gdzieś pod ziemią. W końcu musi zostać wyznaczony jakiś następca karła, który stanie na czele wielkiej wiary i będzie ją nosił. Może on sobie Welliśka do tej roli przysposabia i dlatego jest dla niego taki miły. A nie. Przecież Ricz zniósł celibat, a ten mały poeta rozpocząłby swoją przygodę z papieskim tronem od wprowadzenia go powrotnie. A do tego pingwinek dopuścić nie może!
  Jak Ricz zaczął pieprzyć, że to on im wybacza, to już myślałam, iż zaraz wszystko trafi szlag. Zresztą, z całym szacunkiem dla jego dobrych intencji, ale ciężko się dziwić, że chłopcy byli zaniepokojeni. W końcu w tej małej główce powstała już nie jedna katastrofa i przecież zaraz ich pokój mógł wybuchnąć niczym prąd w Oberstdorfie. Można się z Riczem przyjaźnić, można go sobie kochać, a jednak sorry, zasada ograniczonego zaufania obowiązywać musi.
  Włosy i Kubacki to już chyba tak wyraźny, rozpoznawczy znak Twoich opowiadań (Pata w Gapa❤️ Odblokowałabyś ją, co? I Autów z sosjerką też, bo cholernie fajnie się to czasem wspomina, plus właśnie mi się przypomniało jak Sevik zwinął korniszony. Także wiesz!)
  Ale przejdźmy do Conchity. I ja rozumiem, że to opowiadanie stworzone jest dla totalnej, absolutnej, dającej masę radości, tudzież zjadającej mózg beki z Ricza. Ale jednak jak Dojcze się godzą i kochają, na dodatek w tym swoim najwspanialszym składzie, to bardzo ciężko nie serduszkować. Matoły są jedyne. Choć muszę przyznać, iż tekst Wankiego o tym, że potrzebuje tulić kogoś oprócz Seva był genialny. Co jak co, Rudy to król, wiadomo. Ale jednak na rękach go nie ponosisz i dobrze też kumplować się z czymś małym, co nic nie waży. Ok, w sumie dinozaur nawet z noszeniem Wellingi sobie radzi, ale powiedzmy, że karły mają swój urok.
  Dawid Kubacki i włosy to już chyba równie rozpoznawalny znak Twoich historii jak sam Apollo, co nie? Tylko nie wiem czy żyrafa dobrze robi wchodząc z nim znowu w jakieś układy handlowe, bo jeszcze znowu go o kupowanie dragów posądzą. W sumie za samą przyjaźń z Riczem by mogli to zrobić, ale pomińmy już ów oczywisty wątek xD.
  Conchita zyskała wyjątkowe doświadczenie. Bo myślę, że podpisała już w życiu tysiące kartek, telefonów czy koszulek. Ale kosmetyków do włosów jeszcze z pewnością nigdy! I co tu gadać, oryginalni fani są w cenie. Gdyby poszła do własnej kadry narodowej, mogłaby najwyżej autograf na pustej butelce koniaku złożyć. NO WŁAŚNIE BO TU NAJJAŚNIEJSZA GWIAZDA IZB WYTRZEŹWIEŃ WKRACZA DO AKCJI xDDD. I to jeszcze z 'Gruß Gott' na ustach. W sumie trochę mnie rozbawiło jak kiedyś ogarnęłam, że oni w Austrii i Bawarii tak się witają zamiast Guten Tag. No bo podejść do Ricza i powiedzieć mu 'Szczęść Boże'? xDDDD Ja jestem świadoma, że to papież, ale jednak nie widzę tego:P (nie powinnam tu wstawiać tej buźki bo tym samym pożądam niewłaściwej emotki, ale może pingwin będzie tak miłosierny i mnie rozgrzeszy xD). W każdym razie doprawdy szkoda, że któryś nie zachował się złośliwie i nie wezwał straży miejskiej, w celu poskromienia gryzonia szablozębnego. To znaczy może nawet i chętni by się znaleźli, ale Michi uratował sytuację.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się w sumie często zastanawiam, co ten biedny chłopak takiego złego w życiu zrobił, że musi za to pokutować spędzając czas w towarzystwie ułomnych, kochających kłopoty i alkohol wiewiórek. Tylko mu współczuć można xDDDDDD A cukiereczka pozwól, że nie skomentuje, bo samo odniesienie tego słowa do karła powala, a nie chcę sobie wypaczyć mojej szczerej miłości do słodyczy.

   Rozmowy Ricza i Wellingi o życiu biją na głowę. Ja sobie wyobrażam tą armię kobiet, która czai się im za drzwiami i czeka na jego cnotę. Powinien zauważyć, że jednak jakieś potrzeby w tej kwestii ma, bo po co innego mu zarost, jak nie dlatego, aby poczuć się mężczyzną. Wszystko da się połączyć z czytaniem Iliady, więc krówka musi po prostu iść z jakąś wyrozumiałą kobietą na kompromisy. Czytamy piętnaście stron, potem robimy coś innego, potem znowu malutka przerwa na Sonecik Krymski... Dobra, bo ja się jak Ricz zaczynam wypowiadać, a to (w połączeniu z intensywnym wpatrywaniem się w nagłówek) bardzo niepokojąca sprawa.

   'Czy ja tracę swoje wewnętrzne XD?'. A co ma xD do dzieci? Zniósł celibat to niech załatwia religii nowych wyznawców, co on sobie myśli?
   I Austriaczka wcale nie najgorsza, skoro może akcentu nie ma, ale działa na zimne, xDeistyczne serduszko. W końcu w każdym kraju znajdzie się jakiś psychopatyczny alkoholik, ale to nie znaczy, iż wszyscy jego obywatele są tacy. A jej praca wbrew pozorom zwiększa jego szanse na podryw. Bo nie oszukujmy się, prowadzenie Ferienhaus Freitag (o xD przenajświętsze jak mnie ten termin rozwala xDDDDDD), nie należy do jakiś wymarzonych wizji życia młodej kobiety. Ale jak masz do wyboru to, albo opiekę nad rzygającym, zidiociałym Kraftem to sprawy mają się już troszkę inaczej. Troszkę xDDDDD

   Niech xD będzie Z Tobą Cam i daje Ci dużo siły do Ricza.
   Buziaki i morza weny❤️

   Usuń
 3. O Ryszardzie. Myślę, że ten nagłówek powinnaś wysłać do firmy produkującej tapety. To najprostsza droga do wiecznej sławy i łaski naszego pana papieża z urodzajnego źródła XD. Czujesz ten fejm, Cam? W bravo girl jako dodatek opaska, a w środku rozkładówka z Riczem i kupon rabatowy na zakup tapety z Twoim autorski kolażem. I reklama w tv "polecam Richard XD Freitag".
  Może lepiej nie czytaj tego powyżej. Ta urocza grafika z nagłówka jest mocno szkodliwa dla mojego mózgu czy co ja tam mam w głowie.
  I wiesz, to nie tak, że ten rozdział jest mniej śmieszny. Sama obecność Ricza powoduje głupawkę.
  Tylko skąd u niego myśli o śmierci? Ja tam myślę, że taki świr umrze jednak później niż prędzej. Ale koniecznie musi napisać jakieś piękne przemówienie, które ktoś odczyta na jego pogrzebie. A w testamencie musi koniecznie zawrzeć kto ma go zastąpić w roli papieża, tak by XDeizm trwał wiecznie.
  Z jednej strony rozumiem obawy Ricza, że jego przyjaciele nie docenią jego geniuszu i prezentu na zgodę. Ale z drugiej to przecież Sev i Wanki. Przecież oni nie daliby sobie w życiu rady bez niego.
  Swoją drogą fajnie godzić się z kimś, oznajmiając, że się mu przebacza. Na szczęście Conchita uratowała sytuację.
  Wanki sprząta swoje majtasy, a Sevi wyciąga limitowane mannery. Czyli Ricz jest znów wśród łask.
  Zresztą Sevi wyraża swoją miłość do Ricza przy robieniu zdjęcia. Czy można zrobić coś wspanialszego dla tego głąba niż przypałową minę do fotki?
  A Wanki oczywiście musiał błysnąć z tą maską do włosów.
  Wszystko pięknie ładnie. Aż w końcu pojawiła się prawdziwa gwiazda rozdziału. Pijany Stefan robiący z siebie idiotę to jedyny Stefan jakiego mogę zaakceptować.
  I biedny Ricz. Żeby podrywała go taka Conchita. Ale ale... czyżby jednak Austriaczka miała zdobyć jego serce?
  Przyznaję, trochę mnie to zaskoczyło. Myślę, że przebywanie z Wellingą do tego doprowadziło. Ojcowskie uczucia i Welli prawie płaczący, bo kobiety chcą jego cnoty pokonały nawet wewnętrzne XD Ricza. Wlazł chłop do windy i się zakochał. A że jakoś Ines jest nieczuła na jego urodę i nie bardzo wierzy w to, co on gada, to może być ciężko. Zwłaszcza, że pracuje w austriackiej kadrze.
  No nic, Cam. Wiesz przecież, że kocham bez granic.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dlaczemuż mnie jeszcze na XD nie przywiało? Jakimże cudem to się stało?
  Wait, to nie Wellinga nie trzeba rymować XD
  W jakie kłopoty wpakował się tym razem doktor Ricz?
  ...Kubacki dilerem kosmetyków i specjalistycznego sprzętu do włosów? :P
  Richard to zawsze wykręci kota ogonem XD I zupełnie zapomniałam o Conchicie! :O
  "Widocznie spotkanie kobiety z brodą zajmuje bardzo wysokie miejsce na freundowej liście szalenie doniosłych chwil, które Rudy zapamięta do końca życia." - XDDD
  No! Miłujcie się! Ale bez buziaczków może, co? :P
  XDeizm się szerzy, widzę? :P
  A Kraft na co tu? I czy Conchita podrywa Riczarda? :O Ale faworyzuje Kraficka, ej! ja rozumie, że patriotyzm, noale!
  O, i Hajbek. Zaraz się tam biba zrobi w tym pokoju!
  Ech, Ricz nie będzie miał życia XD

  50 twarz Wellingi? Czy świat jest na coś takiego gotowy? (błagam, Kam, nie bierz tego na poważnie, ok? XD)
  O nie! Andi został zdeprawowany! I jest tym faktem zniesmaczony!
  Wyobraziłam sobie Ricza z Wellingą w spacerówce. NEVER AGAIN.
  "Już cię kiedyś wkurzyłem, prawda?" - XDDD fajny sposób na powiedzenie cześć :P
  TŁUMACZĄ SIĘ WINNI, PIĄTKU.
  "Przedawkowałem Welingę" - XDDDD
  O nieee! Jest AUTówą! No to klops!
  (ale serce swoje wie!)

  Jakość tego komentarza jest mniej niż ujemna. Nie mieści się w zbiorze liczb rzeczywistych, przykro mi.
  Nowe iksediczne tło jest super! <3
  Późno, bo późno, ale jestem, oto ja!
  Kiedy Ricz powróci? :P

  OdpowiedzUsuń